Stichting Vluchteling breidt noodhulp in Libanon direct uit
Door het toenemende geweld in het Midden-Oosten, met name in Iran en Libanon, zijn meer dan honderdduizend mensen op de vlucht geslagen. Daarom heeft Stichting Vluchteling besloten haar noodhulp in het zuiden van Libanon per direct op te schalen.
Honderdduizenden mensen lopen acuut gevaar en moeten hun huizen halsoverkop verlaten. In het zuiden van Libanon vinden sinds zaterdagnacht constante luchtaanvallen plaats. Zonder bezittingen proberen mensen in veiligheid te komen door noordwaarts te trekken. Stichting Vluchteling werkt samen met vier lokale partners om deze mensen direct op te vangen en te voorzien van onderdak en voedsel.
Deze bombardementen zijn een nieuwe humanitaire ramp voor miljoenen mensen. Een uitzichtloze nachtmerrie voor miljoenen mensen.
Benoit De Gryse, directeur
Teams ter plaatse bieden noodhulppakketten, voedsel en veilige onderkomens in opvanglocaties zoals scholen en leegstaande gebouwen. Zo krijgen mensen direct de ondersteuning die ze nodig hebben.
Een kort overzicht van onze hulp in Libanon
- Noodonderkomens via collectieve onderkomens zoals scholen en leegstaande gebouwen;
- Hulppakketten met onder meer medicijnen, matrassen, dekens en kussens;
- Eerste hulp en psychologische ondersteuning;
- Warme dagmaaltijden en voedselhulp.
We zetten alles op alles om de getroffenen zo snel mogelijk te helpen. In de komende zes maanden maken we 275.000 euro vrij voor onze noodhulpverlening.
Noodoproep: steun Libanon nu
Meer dan honderdduizend Libanezen vluchten massaal voor de luchtaanvallen. Wij zijn ter plaatse en komen in actie. Help jij mee?
Benoit De Gryse, directeur