De Democratische Republiek Congo blijft een van de meest complexe en langdurige crises ter wereld. Gewapende conflicten en natuurrampen zorgen voor 5,6 miljoen ontheemden, het grootste aantal in Afrika. In totaal zijn 26 miljoen mensen afhankelijk van humanitaire hulp. Conflicten, epidemieën en natuurrampen blijven zwaar wegen op de levensomstandigheden.
Eind januari 2023 dwongen gewapende groeperingen in het Masisi-gebied, duizenden mensen sloegen op de vlucht, onder meer naar de stad Goma. In de plaats Karambi moesten meer dan 16.000 inwoners gedwongen vluchten.Ten minste 602.000 mensen sloegen op de vlucht in de gebieden Rutshuru, Nyiragongo, Masisi, Walikale, Lubero en de stad Goma, als gevolg van het aanhoudende geweld.
Stichting Vluchteling, in samenwerking met partner Cajed, biedt hulp en scholing aan ontheemde en teruggekeerde jongeren evenals aan kwetsbare gezinnen in zeven plaatsen, waaronder vijf in Masisi-gebied. In totaal helpen we 6.820 mensen.