Colombia kampt sinds het begin van de crisis in Venezuela in 2014 met een continue toestroom van vluchtelingen. Colombia wordt daarnaast geconfronteerd met een gecompliceerde crisis veroorzaakt door een ernstige economische recessie, de gevolgen van het geweld van gewapende groepen, en door klimaatverandering.
Dit aantal blijft toenemen. Tot nu toe gaat het om ruim 2,5 miljoen volwassenen en kinderen die op zoek zijn naar veiligheid, onderdak, voedsel, medische zorg en bescherming. Vrouwen en kinderen zijn extra kwetsbaar, en worden blootgesteld aan misbruik, seksuele uitbuiting en kinderarbeid
In 2022 is het aantal mensen in medische nood gestegen tot 6,1 miljoen. In het departement Norte de Santander gaat het alleen al om ruim 42.500 mensen in nood. Het grootste probleem blijft de slechte toegang tot gezondheidszorg, vooral op het platteland. De afstand is een van de belangrijkste factoren die de toegang beperken.
Norte de Santander is de derde regio qua aantallen vluchtelingen en migranten, met een totaal van 254.000 in februari 2022.
Stichting Vluchteling biedt cashhulp aan gezinnen en medische zorg voor meisjes en vrouwen, vooral voor kwetsbare Venezolanen in Norte Santander.
Economische steun (cashhulp) voor 400kwetsbare Venezolaanse vluchtelingen
Medische zorg en voorlichting voor meisjes en vrouwen (2.500 consulten)