Het gewapende conflict dat in 2012 in Mali uitbrak, heeft de veiligheid en stabiliteit van het land in gevaar gebracht. En de voedselsituatie verslechterd, met voedseltekorten en ondervoeding tot gevolg.
Aanhoudend geweld, conflicten, corona en onveiligheid in Mali vormen enkele van de belangrijkste factoren in de verslechtering van de voedselzekerheid van mensen. Voedselonzekerheid treft meer dan 21 miljoen Malinezen.
Mali staat voor meerdere uitdagingen, waaronder een hoge bevolkingsgroei, chronische armoede, ernstige werkloosheid en aantasting van hulpbronnen. De combinatie van al deze factoren verzwakt het levensonderhoud, vergroot de voedselonzekerheid en draagt bij aan mensen op de drift. Met name in de regio’s Mopti en Timboektoe.
Het aantal ontheemden bedraagt 350.000, veroorzaakt door de verslechtering van de veiligheidsomstandigheden. In de regio Mopti bereikte het aantal ontheemden 163.500, het hoogste aantal in het land.
De specifieke doelstelling is om de levensomstandigheden van ontheemden en lokale bevolkingsgroepen in de regio Moptie te verbeteren en hen te voorzien van voedselhulp.